Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Michael Mr. Michael
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
CAREABLE BIOTECHNOLOGY CO,. LTD

CAREABLE BIOTECHNOLOGY CO,. LTD

michael@lifeideastech.com

86-0750-3082507

CAREABLE BIOTECHNOLOGY CO,. LTD

ABOUT US

CAREABLE BIOTECHNOLOGY CO,. LTD

Деловна филозофија: Специјалитетот фрла квалитет, концентрацијата постигнува иден успех! Направете маски со срце! Компанија Култура: Успешно претпријатие мора да има концепт на научно управување, добар режим на работа, тим со чувство за конкуренција и соработка и одлична и единствена корпоративна култура. И најважниот квалитет на претпријатието е ---- Одлучност и храброст да се напредат напред! И ова се она што ние можеме да го имаме! Основач и историја на компанијата: Jејмс ingинг ---- основачот на CAREABLE е млад претприемач роден во 1970-тите години, се залага за развој и производство на производи за човеково здравје од 2005 година. Тој секогаш е на пат кон иновации. Настани во 2005 г. Од 2005 година, Jamesејмс работи на развој на долготрајни инсектицидни мрежи за да се запре ширењето на маларијата во Африка. Неговата PandaNet2.0 доби препорака на СЗО (Светска здравствена организација) во 2012 година. Настани во 2014 година Во 2014 година, Jamesејмс започна да работи со својот тим за развој на еден вид прозорска мрежа за заштита на луѓето од PM2.5. Настани во 2020 година За да се бори против СОВИД-19, promејмс веднаш одговориме на светската побарувачка за маски и развива стандардни заштитни маски во најкраток рок, доби СЕ сертификат од Универзален сертификат и БСИ во мај. Профил на компанијата: Загрижена биотехнологија копродукции, Ltd, професионален производител специјализиран за развој, проектирање, производство и продажба на респиратори на честички, се наоѓа во градот Jiangmen, провинцијата Гуангдонг, со површина од 20.000 квадратни метри. Со повеќе од 600 работници, и повеќе од 70 напредни производни линии, нејзината способност за производство на маска ffp2 достигна 6 милиони парчиња дневно. Нејзините PPE производи се извезени во Европа, Северна и Јужна Америка, Средниот исток, Јужна Африка и Југоисточна Азија, се здобија со добра репутација од странските клиенти. Внимателно извршува одличен квалитет, никогаш не престанувајте со реновирање. „Направете добри маски со искрено срце“ е слоган на Загрижени. Горди сме на нашиот искусен и силен тим за истражување и развој. Нашиот респиратор за честички FFP2 CARE002 доби CE сертификат од NB2163 (универзален сертификат); и CARE003 доби CE сертификат од NB2797 (BSI); Нашиот респиратор за филтрирање KN95 го помина тестирањето во Кина GB2626-2019. Врз основа на постојано подобрување со различни стандарди, ние ќе продолжиме да се фокусираме на истражување и развој на висока филтрација ефикасност и ниска Производи за отпорност на дишење. Ние сме заедно со Луѓето низ целиот свет, се бориме против КОВИД-19. Опрема и капацитет за производство на маски FFP2: Површина за производство: 20.000 квадратни метри Работници: 600 Линии на производство: 70 Дневен капацитет за маска за FFP2: 6.000.000 парчиња (Следниве слики ќе ви ги покажат деталите)

ПРОИЗВОДИ

НОВИ ПРОДУКТИ

ПРОИЗВОДИ

Since its inception, we have continuously innovated and improved, operating with integrity, and our products are sold all over the world.

More Products

ПРОИЗВОДИ

ФИНАНСИРАНИ ПРОИЗВОДИ

КОНТАКТ

Тел: 86-0750-3082507

Fax:

Мобилен телефон: +8615710765395

Е-пошта: michael@lifeideastech.com

Адреса: Building O, 3rd Hongxin Road, Jiangmen City, Guangdong, Jiangmen, Guangdong

Земја / регион: China

Веб-страница: https://www.careablemask.com

Изложбен салон Босго: http://mk.bossgoo.com/member_careablemask

Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање